+38 (066) 810-99-03

 • Русский
 • Українська
Начать обучение

Блог » Навчання іноземній мові онлайн або “живі” курси в групі?

За останній час техніка і все, що пов’язано з нею, розвивається неймовірно швидко. Завдяки цьому тепер не обов’язково виходити з дому, щоб вчити мову. Однак, всі ми знаємо, що не завжди нововведення працюють. Наприклад, є багато програм з англійської для телефону. Але по ним ви ніколи не зможете вивчити англійську і заговорити. Максимум — дізнаєтеся нові слова і правила.

Як форма занять впливає на ефективність?

Іноземну мову можна вивчити і онлайн по скайпу, і в групі. Відразу скажемо, що ці обидва способи працюють. Займаючись з досвідченим викладачем і по ефективній методиці, іноземну мову ви вивчите незалежно від форми навчання. Однак те, як будуть проходити ваші заняття (онлайн або ж наживо), залежить ефективність уроків, а значить і час, який доведеться витратити на навчання. Ми обрали 8 критеріїв, які допоможуть порівняти ефективність цих двох форм навчання.

 1. Бажання вчитися (мотивація) 

Мотивація завжди важлива, коли ви починаєте робити щось нове. Особливо при вивченні іноземної мови. Звичайно, у кожного вона своя і виражається в мету, яку ви хочете досягти завдяки вивченню мови:

Нова робота

Переїзд в іншу країну

Поїздка у відпустку або на конференцію

Навчання за кордоном

Особистісний розвиток

Ваші заняття повинні підтримувати вашу мотивацію. Інакше, якщо вона пропаде, ви кинете заняття, тим самим перекреслите все те, що вивчили раніше.

«Живі» заняття: Займаючись «вживу» в групі людей, ви бачите їх успіхи, що надихає вас на заняття. До того ж, ніхто з нас не любить бути гірше інших, тому вам не захочеться відставати від своїх одногрупників. Ви чули про ефект «банки з огірками»? Якщо простий огірок занурити в банку з солоними, то він стане солоним. Ваше оточення впливає на вас сильніше, ніж ви думаєте. Тому, «зануривши» себе в групу людей, які навчаються англійської, ви станете таким же «солоним огірком».

Онлайн навчання: Коли ви займаєтеся один на один з викладачем, вам ні на кого рівнятися. Тільки ви самі і ваш викладач можуть підтримувати вашу мотивацію. Щоб це компенсувати, ви можете ходити в розмовні клуби або спілкуватися по інтернету з різними людьми, хто теж вивчає англійську або вже досягли рівня вище вашого.

 1. Якість сприйняття матеріалу

Доведено, що ефективність сприйняття значно зростає, якщо ви повністю сконцентровані на тому, чим ви займаєтеся.

«Живі» заняття: Коли ви приходите в клас, вас нічого не відволікає і обстановка сконцентрована на навчання, тому вам легше зосередиться. Тут ніхто не подзвонить вам у двері, не зайде до кімнати з терміновим питанням і т.д. Всі ваші думки і увага зайняті іноземною мовою. Ви сконцентровані на цьому, отже, вся інформація буде краще засвоюватися у вашій голові.

До того ж викладачеві «вживу» набагато легше утримувати вашу увагу і «повертати» вас до заняття, якщо ви відволіклися.

Онлайн навчання: Займаючись онлайн, ви навчаєтеся вдома, де є безліч відволікаючих чинників: це ваші близькі, домашні справи і розслаблююче оточення. Дуже часто, займаючись онлайн, люди крім цього займаються іншими справами або постійно відволікаються, тому ефективність таких занять може падати.

 1. Правильність вимови

Хто хоче правильно і красиво говорити іноземною мовою? Звичайно, всі. Адже саме вимова впливає на розуміння вашої мови іншими людьми.

«Живі» заняття: Коли викладач безпосередньо чує вашу мову, йому легко виправити неправильні звуки і скорегувати вашу вимову. Почувши помилку у вашій вимові, викладач відразу виправить вас, і ви почнете говорити правильно. Тому вам не доведеться перенавчатися потім і виправляти помилки у вимові.

Онлайн навчання: Спілкуватися по скайпу / телефону — це не те ж саме, що вживу. Іноді зв’язок буває поганий або ж в приміщенні, де ви займаєтеся, присутні сторонні шуми. Через ці перешкоди викладач може не розчути, що деякі звуки ви вимовляєте неправильно або допустили помилку в якомусь слові. І, відповідно, не завжди виправить ваші помилки.

 1. Розуміння мови

Якщо ви хочете спілкуватися і розуміти різних людей, то чим з більшою кількістю людей ви спілкуєтеся, тим легше вам буде розуміти мову нових людей. Адже у кожного з нас своя манера, швидкість і гучність мови.

«Живі» заняття: Займаючись в групі, у вас є можливість спілкуватися і слухати різних людей. Так як під час заняття учні постійно міняються парами і за одне заняття встигають поговорити з 3-5 людьми. Отже, ви вчитеся сприймати на слух різну вимову і легше адаптуєтеся до неї.

Онлайн навчання: Так як ви спілкуєтеся тільки зі своїм викладачем, ви дуже швидко звикнете до його манери мови. До того ж у викладача ідеальна вимова і він намагається говорити так, щоб ви його зрозуміли. Тому у вас можуть виникнути деякі проблеми з розумінням англійської мови при спілкуванні з іншими людьми.

 1. Подолання мовного бар’єру

Мовний бар’єр — страх розмовляти іноземною мовою. Іноді навіть люди, які непогано знають іноземну мову, не можуть говорити через цей страх. Кращий спосіб подолати мовний бар’єр — спілкуватися з різними людьми.

«Живе» навчання: Як ми писали вище, займаючись в групі, у вас є можливість поговорити з різними людьми. Якщо ви і будете відчувати сором у розмові з 1-ю / 2-ю/ 3-ю людиною, то, поговоривши з 5 новими людьми, ви зможете позбутися сорому і страху і почнете комфортно відчувати себе в розмові з незнайомими людьми.

Онлайн заняття: До єдиного співрозмовника (вашого викладача) ви звикнете дуже швидко. Тому почнете комфортно відчувати себе при спілкуванні з ним. Коли вам доведеться спілкуватися з іншими людьми, у вас може проявитися мовний бар’єр, так як ви не звикли до спілкування з будь-ким, крім вашого викладача.

 1. Розмовна практика

Розмовна практика — головна складова ваших занять. Щоб навчитися говорити іноземною мовою, ви повинні дуже багато практикуватися.

«Живе» навчання: Таке навчання включає багато розмовної практики, так як заняття довше за тривалістю і частіше. Наприклад, у нас розклад включає 5 годин на тиждень. Так як ви знаходитесь у групі, де постійно обмінюються партнерами у діалогах, ви легко можете розмовляти стільки часу і не втомлюватися від цього.

Онлайн заняття: Фізично складно — довго висидіти перед комп’ютером. Тому такі заняття зазвичай тривають менше ніж у групі, відповідно, включають менше розмовної практики.

 1. Індивідуальність програми

Програма навчання дуже важлива: якщо ви будете займатися безсистемно, ви заплутаєтеся в матеріалі, і в вашому навчанні не буде прогресу.

«Живе» навчання: На групових заняттях ваша програма буде включати загальні / популярні списки слів і граматику (для певного рівня). У процесі навчання ви будете проходити теми, які знадобляться вам у повсякденному житті: сім’я, хобі, зовнішність, робота, будинок, в магазині, в ресторані, подорожі і т.д.

Онлайн заняття: Тут у вас немає обмежень. Ви працюєте лікарем, юристом або бухгалтером? Чи спілкуєтеся з зарубіжними партнерами? Тоді ви можете попросити викладача скласти програму спеціально для вас і включити в неї специфічні списки тем, які знадобляться саме вам. Або попросити викладача пояснити вам ту тему, яку ви не зрозуміли.

Важливо: Вивчати специфічні теми можна лише тоді, коли ви освоїли базові теми. Немає ніякого сенсу вивчати «як проводити телефонні переговори», якщо ви навіть не можете розповісти про себе або своє хобі.

 1. Побудова заняття

Від того, як побудовані ваші заняття, безпосередньо залежить їх ефективність. Звичайно, як онлайн, так і живе навчання може проходити по неправильній методиці.

«Живе навчання»: При правильній методиці (а саме таку ми розглядаємо в статті), викладач пояснює матеріал і контролює заняття, виправляє помилки студентів. На заняттях саме ви розмовляєте більшу частину занять, відпрацьовуючи пройдений матеріал на практиці у своїй промові.

Онлайн навчання: Заняття по скайпу можуть перетворитися в дружні бесіди. Ви повинні розуміти, що заняття є заняття. Ваш викладач повинен готуватися до них і рухатися за певною програмою, а не просто базікати з вами про те, як пройшов день. Всі ваші діалоги мають бути спрямовані на закріплення тих правил, які ви пройшли на занятті.

Підсумок

Живі заняття є більш ефективними в порівнянні з онлайн навчанням і мають наступні переваги:

 1. Ви бачите успіхи інших людей і це мотивує вас.
 2. У класі вас нічого не відволікає, і ви повністю зосереджені на вивченні аіноземної мови.
 3. Наживо викладач завжди почує неправильну вимову і виправить її.
 4. Ви спілкуєтеся і слухаєте різних людей, розвиваючи своє аудіювання.
 5. Більше розмовної практики.
 6. Ви легко можете подолати мовний бар’єр, так як спілкуєтеся з різними людьми, і у вас немає звикання до співрозмовника.

При цьому заняття по скайпу також мають свої переваги:

 1. Можливість займатися за індивідуальною програмою.
 2. Ви можете займатися в будь-якому місці, в будь-який час.

Варто спробувати декілька форм навчання аби зрозуміти, яка буде для вас ефективніша. Тому вперед до нових звершень;)

Джерело: easyspeak

Сторінка школи у Facebook

Навчання англійської мови дорослих у Сумах

вчити мову

Вернуться к новостям

Учиться легко!

Три простых шага к знаниям!

Шаг 1

Оставь заявку и пройди тест

Шаг 2

Приступай к занятиям

Шаг 3

Получи сертификат

Консультация координатора

Оставьте заявку и координатор ответит на все ваши вопросы. Все поля обязательны к заполнению.

Работаем с 900 до 1800 | Пн-Пт

Выходные: Сб, Вс.

2006-2021 © Green Apple - Языковая школа
support - ditis