+38 (066) 810-99-03

  • Русский
  • Українська
Начать обучение

Блог » Як швидко запам’ятовувати нові слова

Коли ви починаєте відвідувати курси англійської, німецької чи будь якої іноземної мови — виникає безліч запитань. Як швидко вивчити іноземну мову? Як запам’ятати все, що розповідає викладач і не заплутатися? Коли я вже почну розмовляти, читати і все розуміти? Команда мовної школи Green Apple підготувала для вас дещо дуже корисне.

Словниковий запас — найважливіший критерій, за яким вимірюється рівень володіння іноземною мовою. Можна ідеально знати всі правила, відмінно читати, вирішувати тести, але без достатньої кількості вивчених слів і стійких висловів ви ніколи не зможете спілкуватися іноземною без бар’єрів і вже точно не станете «своїм» в компанії носіїв. Ми підкажемо кілька простих, але ефективних способів збільшення свого словникового запасу, не витрачаючи на це занадто багато часу.

Метод стікерів

Метод стікерів — дуже ефективний спосіб швидко запам’ятовувати слова і вислови (особливо, якщо ви зайнята людина і не можете витрачати години на зубріння). Що потрібно робити?

Візьміть за правило вивчати в день не менше 20 нових слів / фраз. Купуйте кольорові стікери, напишіть на кожному по одному-два слова, які потрібно запам’ятати і наклейте листочки на самі видимі місця в помешканні. Для цього відмінно підійдуть холодильник, комп’ютер, дзеркало, навіть туалет, який волею-неволею відвідуєш із завидною періодічністю.

Кожен раз, проходячи повз, ви будете звертати увагу на стікер і, відповідно, повторювати слова. Знімати стікер можна лише тоді, коли ви будете впевнені, що вивчили слово або фразу.

Гра з уявою

Зустрічаючи нове слово в процесі читання або перегляду відео, спробуйте подумки його собі уявити. Для переконливості можна заплющити очі і протягом 5-7 секунд «писати» це слово в уяві. Якщо воно позначає, наприклад, продукт харчування, уявіть, як ви ріжете цей фрукт або купуєте на ринку цей овоч. В принципі, з будь-яким поняттям можна змоделювати подібну фантазію.

Наведемо приклад: вчимо дієслово «repair» — включаємо уяву, і ось ви, вкрай нещасний, промокший під дощем і втративши надію сьогодні ввечері подивитися нову серію «Гри престолів», несете лагодити зламаний ноутбук. Головне правило цього методу: уявний образ повинен бути яскравим і незабутнім!

Асоціації

Даний метод є продовженням попереднього. Крім того, що ви можете запам’ятовувати значення нового слова, подумки моделюючи ситуації, можна діяти через асоціації. Вони підбираються за принципом співзвуччя українських і іноземних понять.

Всім відома хохма, що англійці запам’ятовують фразу «Я люблю вас» через співзвучне «Yellow-blue bus». Звучить дуже схоже, правда? Вивчаючи іноземну мову, ви можете підбирати слова з рідної мови, співзвучні з тими іноземними словами, які ви хочете швидше запам’ятати.

Наприклад, «to look» — «лук». Щоб якось пов’язати у свідомості англійське дієслово «дивитися» і овоч, можна вдатися до описаного вище методу і уявити собі ситуацію, в якій ви довго-довго дивитесь на грядку з зеленою цибулькою, уявляючи, яким смачним буде найперший весняний салатик.

Складання кросвордів з новими словами

Даний метод потребує трохи більше посидючості, ніж попередні, проте ефективність його доведена на практиці. Якщо ви хочете запам’ятати нові слова, спробуйте скласти хоча б найпростіший кросворд на іноземній мові. Так вам доведеться сформулювати власне визначення новому слову і співвіднести орфографію досліджуваних термінів. Попрацювавши таким чином хоча б півгодини, ви без особливих проблем поповните свій словниковий запас.

Діалоги, монологи

Натрапивши на невідоме вам слово або вислів, відразу ж побудуйте невеличкий монолог. Наприклад, ви хочете запам’ятати словосполучення «positive outlook on life» — оптимістичне сприйняття життя. Уявіть, що ви розповідаєте про себе в компанії нових знайомих і хочете, щоб вас прийняли як відкриту і вкрай позитивну людину. Побудуйте свою промову: «When I make new friends, I open myself fully! I enjoy every day! I have a positive outlook on life ». Ви повинні вести свій внутрішній монолог або навіть діалог, намагаючись включати нове слово або вислів в різні мовні контексти.

Вчити іноземні слова може бути дуже захопливо. Головне — увімкніть фантазію і не лінуйтесь!

Вернуться к новостям

Учиться легко!

Три простых шага к знаниям!

Шаг 1

Оставь заявку и пройди тест

Шаг 2

Приступай к занятиям

Шаг 3

Получи сертификат

Консультация координатора

Оставьте заявку и координатор ответит на все ваши вопросы. Все поля обязательны к заполнению.

Работаем с 900 до 1800 | Пн-Пт

Выходные: Сб, Вс.

2006-2021 © Green Apple - Языковая школа
support - ditis